iQ-200S

iQ-200S

Evolights iQ-200S – profesjonalna głowica ruchoma LED typu spot wyposażona w białą diodę o mocy 200 watów, 8 kolorów z efektem tęczy i color bounce, obrotową i statyczną tarczę gobo z siedmioma wzorami, indeksacją, funkcją gobo shake i efektem animacji, 3-ramienny i 8ramienny obrotowy pryzmat, zmotoryzowany focus, filtr frost, iris oraz funkcję RDM.

SKU: 5908249808997.

Opis produktu

Evolights iQ-200S to profesjonalne oświetlenie sceniczne typu spot, które doskonale sprawdza się na różnego typu estradach, w klubach tanecznych oraz dyskotekach. Idealnie nadaje się też dla zespołów i firm eventowych, a także mobilnych DJ-ów. Głowica ruchoma LED wyposażona została w bardzo mocną, bo aż 200-watową białą diodę. Dzięki niej strumień świetlny kształtuje się na poziomie ponad 6300 lumenów, co sprawia, że reflektor doskonale sprawdza się nawet na większych scenach.

IQ-200S posiada tarczę kolorów, na której znajduje się 8 filtrów intensywnie barwiących światło. Kolory są indeksowane, a ruch tarczy dwukierunkowy. Dodatkowo głowica może tworzyć tzw. efekt tęczy oraz efekt odbicia kolorów (color bounce). Dwie tarcze gobo pozwalają na wykorzystanie 7 obrotowych oraz 7 statycznych wzorów kształtujących wiązkę. Dodatkowo wzory są indeksowane i mogą tworzyć efekty animacji oraz drżenia (gobo shake). Ponadto głowica ruchoma oferuje dwa rodzaje pryzmatów: 3-ramienny i 8-ramienny – oba obrotowe. Na uwagę zasługują też filtry frost i iris odpowiednio zmiękczające strumień świetlny, a także zmotoryzowany focus i pełnozakresowy dimmer.

Głowica ruchoma Evolights iQ-200S posiada kolorowy wyświetlacz LCD z możliwością odwrócenia wyświetlanych na nim danych. Ta funkcja przydaje się szczególnie wtedy, gdy głowice pracują zawieszone na rampach i kratownicach scenicznych. Dużą zaleta jest również funkcja RDM, która umożliwia zdalne odwrócenie parametrów wyświetlanych na ekranie, a także zmianę adresu DMX głowicy. Z tyłu znajduje się wejście i wyjście zasilania oraz 3- i 5-stykowe wejście i wyjście XLR do sterowania głowicą za pomocą protokołu DMX. Urządzenie może pracować w 4 trybach:

  • automatycznym, kiedy do świecenia wykorzystuje wbudowane programy i style świecenia;
  • sound, w którym głowa LED za pomocą wbudowanego czułego mikrofonu synchronizuje swoją pracę z dźwiękami i rytmem muzyki pochodzącymi z jej otoczenia;
  • master/slave, kiedy urządzenia pracują w grupach, a pierwsza głowica w linii DMX narzuca synchroniczny styl pracy pozostałym jednostkom;
  • DMX, kiedy do sterowania reflektorem lub grupą głowic wykorzystywane są zewnętrzne sterowniki oświetlenia.

Spot iQ-200S to w pełni profesjonalne oświetlenie estradowe. Mnogość efektów i funkcji pozwala operatorom tego reflektora na tworzenie niesamowitych pokazów świetlnych podczas różnego typu wydarzeń. Na uwagę zasługują również wysoka jakość wykonania oraz zastosowana w głowicy elektronika, a także bardzo przyzwoita cena.

Specyfikacja techniczna

Źródło światła: biała dioda LED o mocy 200 W

Strumień świetlny: 6377 lumenów, 35420 luksów przy 2,5 m

Sterowanie: zdalne włączanie/wyłączanie przez DMX

Zasilacz: impulsowy

Kąt wiązki: 12°

Ruchy pan: 630° (3,2 s) lub 540° (2,9 s) odwracalne

Ruchy tilt: 233° (1,9 s) odwracalne

Rozdzielczość: 16-bitowa

Automatyczna repozycja: tak

Tarcza kolorów: 8 + open, wymienne, indeksowalne i dwukierunkowe

Efekty kolorów: efekt tęczy, color bounce

Tarcza gobo obrotowych: 7 wzorów + open, wymienna

Tarcza gobo statycznych: 7 + open

Średnica tarczy gobo: zew. Ø27 mm, wew. Ø22 mm

Efekty gobo: indeksowanie, drżenie gobo, efekt animacji

Kanały DMX: 14/16/23/25

Autofocus: zmotoryzowany

Dimmer: pełnozakresowy 0-100%

Stroboskop: różne tryby

Pryzmaty: 3-ramienny i 8-ramienny, obrotowe

Filtr frost: tak

Filtr iris: tak

Funkcja RDM: do zmiany adresu DMX, odwracania wyświetlacza

Aktualizacja oprogramowania: przez DMX

Hibernacja po utracie DMX: tak

Wskaźnik temperatury: tak (podstawy, diody LED)

Zmiana prędkości wentylatora: automatyczna (w zależności od temperatury)

Wyświetlacz: 2,4-calowy LCD, autoblokada, funkcja flip

Maks. pobór mocy: 270 W

Złącza zasilania: wejście i wyjście Powercon

Złącza DMX: 3- i 5-stykowe XLR

Napięcie wejściowe: AC 100–240 V, 50/60 Hz

Wymiary: 34,3 x 26,2 x 45,6 cm

Waga: 12,5 kg

Oryginalne opakowanie i wypełnienie.