iQ-132B

iQ-132B

Evolights iQ-132Bgłowica ruchoma typu beam oparta na lampie wyładowczej Osram Sirius HRI 132 W i wysokiej jakości optyce, charakteryzujący się bardzo cichą i dynamiczną pracą oraz wiązką światła o dużej gęstości i ostrości.

SKU: 5907780141952.

Opis produktu

Evolights iQ-132B to wysokiej klasy ruchoma głowica estradowa typu beam, przeznaczona do profesjonalnych zastosowań na wszelkiego rodzaju scenach. Reflektor wyposażony został w lampę wyładowczą Osram Sirius HRI 132 W. Jej moc oraz zaawansowana, wysokiej jakości optyka tworzą wiązkę światła o dużej gęstości i ostrych krawędziach.

Urządzenie posiada statyczną tarczę gobo z efektem Gobo Shake, na której mieści się 17 nowoczesnych wzorów, a także tarczę kolorów, na której znajduje się 14 filtrów barwiących światło. Rozbicie wiązki umożliwia 8-ramienna pryzma. Wśród systemów zainstalowanych w głowicy warto na pewno wymienić zmotoryzowany focus, szybki shutter, funkcję autorepozycji, a także tryb stroboskopu z regulacją częstotliwości błysków.

W bocznej części podstawy reflektora ulokowane są gniazda zasilania IEC (w tym „podaj dalej”) oraz wejście i wyjście DMX. Z przodu znajduje się panel sterowania w postaci czterosegmentowego wyświetlacza LED oraz przycisków Mode/ESC, Up, Down i Enter. Dzięki nim możemy wybrać interesujący nas tryb pracy urządzenia:

  • Auto, w którym reflektor działa samodzielnie w oparciu o wbudowane programy pracy;

  • Sound, w którym urządzenie korzysta z umieszczonego w przedniej części podstawy czułego mikrofonu i synchronizuje swoje działanie z dźwiękami muzyki;

  • Master/Slave, gdy głowice łączone są szeregowo za pośrednictwem przewodów i złącz DMX w celu pracy synchronicznej;

  • DMX, kiedy sterowanie reflektorem odbywa się za pośrednictwem zewnętrznych urządzeń.

Wygodę użytkowania iQ-132B zapewnia kilka przydatnych funkcji. Ta ruchoma głowa wyposażona została m.in. w opcję RDM umożliwiającą zmianę orientacji wyświetlacza, gdy urządzenie pracuje w pozycji wiszącej, tryb „zamrożenia” na wypadek utraty sygnału DMX, a także inteligentne czujniki temperatury ramienia, podstawy i samej głowicy, które automatycznie regulują pracę bardzo cichych wentylatorów. Warto też wspomnieć o możliwości upgrade’u oprogramowania przez złącze DMX.

Marka Evolights przyzwyczaja nas do profesjonalnych i niezawodnych, a jednocześnie atrakcyjnych cenowo urządzeń. Nie inaczej jest z iQ-132. Możliwości, które stwarza ten niedrogi reflektor sceniczny są naprawdę duże. Polecają go zarówno profesjonaliści zajmujący się oprawą oświetleniową na dużych imprezach masowych, koncertach, w teatrach czy domach kultury, a także zespoły muzyczne i firmy zajmujące się przygotowaniem eventów i organizacją wesel. Zastanawiając się, jaki reflektor estradowy wybrać, warto zwrócić uwagę na tę pozycję w sklepie muzycznym Music Express!

Specyfikacja techniczna

Źródło światła: Osram Sirius HRI 132 W

Jasność świecenia: 162000 lx @ 5 m

Zasilanie źródła światła: impulsowe

Kąt świecenia: 2°

Automatyczny focus: tak

Filtr frost: tak

Shutter: tak (szybki)

Pan: 630° (2,5 sek.) lub 540° (2 sek.)

Tilt: 265° (1,8 sek.)

Precyzja ruchów: 16-bitowa

Autorepozycja: tak

Tarcza kolorów: 14 + open, wymienna

Dwukierunkowy efekt tęczy: tak

Skokowa zmiana kolorów: tak

Tarcza gobo: 17 + open, statyczna

Gobo Shake: tak

Kanały DMX: 11/14

Pryzma: 8-ramienna

Częstotliwość stroboskopu: regulowana

Funkcja RDM: tak

Wejście/wyjście zasilania: IEC

Napięcie: 100-240 V, 50-60 Hz

Opcja aktualizacji oprogramowania przez DMX: tak

Funkcja zamrożenia: na wypadek utraty sygnału DMX

Wskaźnik temp.: dla ramienia, podstawy i głowicy

Wentylatory: praca regulowana automatycznie

Maks. zużycie energii: 250 W

Zasilacz: elektroniczny z autoregulacją zakresu

Wymiary: 435 x 300 x 180 mm

Waga: 10 kg

Oryginalne opakowanie i wypełnienie.